Warning: file_get_contents(contents/Formularz_kontaktowy.htm): failed to open stream: No such file or directory in /domains/zepter-medical.malbork.pl/public_html/index.php on line 21
Zepter International - biuro Elbląg, Malbork

Zanieczyszczone powietrze

ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA: PROBLEM LOKALNY CZY GLOBALNY?

Obserwacje poczynione przez NASA wykazały, że na całym świecie rozprzestrzeniają się rozległe chmury tlenku węgla i innych substancji zanieczyszczających powietrze.
Na podstawie tych nowych informacji John Gille, szef Krajowego Centrum Badań Atmosferycznych (National Center for Atmospheric Research) w Boulder, stan Colorado, oświadczył: "Te nowe obserwacje wyraźnie wskazują, że zanieczyszczenie powietrza jest czymś o wiele więcej niż problemem lokalnym. Jest to problem globalny."

Agencja Ochrony Środowiska (The Environmental Protection Agency - EPA) ogłosiła "epidemię zanieczyszczonego powietrza." Przez ponad 20 lat Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Program Ochrony Środowiska ONZ walczą z zanieczyszczonym powietrzem. Miliardy dolarów zostały wydane na tę walkę jednak jakość powietrza stale pogarsza się! Co to oznacza dla nas? Jak możemy sobie pomóc oddychać?

 • Globalna Epidemia:
  Zanieczyszczenie powietrza rozprzestrzenia się na
  całym świecie!

 • Nasze środowisko zawiera szkodliwe chemikalia!

 • Problem lokalny
  To jest NASZE powietrze!


RZEKI PYŁÓW

Podobnie jak ocean, atmosfera jest pełna wielu prądów. Prądy te mogą przenosić pyły i zanieczyszczenia z jednego miejsca do niemal dowolnego miejsca na świecie. Piasek z Sahary znajdowano w wielkich ilościach na Karaibach, a nawet zmieszany ze śniegiem - w Skandynawii! Są to zwykłe, naturalne procesy w atmosferze. Te same prądy powietrzne mogą również przenosić zanieczyszczenia wytworzone przez człowieka. Samo tylko życie na wsi, nie czyni Państwa bezpiecznymi od trucizn wytworzonych w regionach uprzemysłowionych.

Na przykład - radioaktywne chmury z Czarnobyla dotarły aż do Japonii!
Nasze środowisko zawiera co najmniej 12 chemikaliów, znanych jako niezmiernie szkodliwe dla istot ludzkich a prądy powietrzne roznoszą je wszędzie.
Rzeki Pyłów stały się Rzekami Trucizn. Zanieczyszczenia wytworzone przez człowieka rozprzestrzeniają się do najdalszych zakątków świata! Czy pozostało jeszcze jakiekolwiek miejsce z czystym, nadającym się do oddychania powietrzem?

MILIONY LUDZI UMIERAJĄ COROCZNIE WSKUTEK ZANIECZYSZCZONEGO POWIETRZA WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ
Odśwież zanieczyszczone powietrze - oddychaj zdrowo w domu Odśwież zanieczyszczone powietrze - oddychaj zdrowo w domu

NIE MA SIĘ GDZIE SCHOWAĆ!

Zanieczyszczenie powietrza działa na każdego. Nie możemy się przed nim schować. Jesteśmy otoczeni przez zanieczyszczenia i toksyny gdziekolwiek oddychamy, w szczególności w naszych własnych domach!

Poziom zanieczyszczenia powietrza wewnątrz domu może być 2,5 a nawet 100 razy wyższy niż powietrza na zewnątrz!*
Z każdym oddechem wdychamy od 40.000 do 75.000 cząsteczek pyłu.

Jeden gram pyłu zawiera 700 milionów cząsteczek o różnym składzie, które łącznie stanowią ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia. W trakcie ewolucji nasze organizmy przystosowywały się do walki z pyłem, ale dzisiaj ten pył ma całkowicie inną strukturę i jest o wiele bardziej szkodliwy. Z tego powodu EPA zalicza złą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń do pięciu największych zagrożeń dla zdrowia publicznego ze strony środowiska!*Badania wykazują znaczne pogorszenie jakości powietrza
 • Zanieczyszczenie wewnątrz pomieszczeń może być 100 razy większe niż na
  zewnątrz

 • 90 procent naszego czasu spędzamy wewnątrz
  pomieszczeń


 • Wdychamy od 40.000 do 75.000 cząsteczek pyłu
  z każdym oddechem

 • Skutki zdrowotne mogą być odczuwalne po latach
  narażania się na to
  działanieTAK DŁUGO JAK ODDYCHAMY, ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA BĘDZIE NA NAS ODDZIAŁYWAĆ!

Do 90% czasu spędzamy wewnątrz pomieszczeń** - to znaczy, że 90% czasu oddychamy tym samym powietrzem. Powtórne wykorzystanie powietrza, szczególnie w zwykłych systemach wentylacyjnych oznacza, że pyły, pleśń, bakterie, wirusy, dym papierosowy, różne chemikalia i inne toksyny narastają a ich ilości zwiększają się w miarę kolejnego wykorzystania powietrza!

Organizm ludzki nie jest "zaprojektowany" aby walczyć z takim atakiem na nasze zdrowie!
Skutek jest powolny i cichy. Dopiero po latach narażania się na to niekorzystne działanie możemy odczuć prawdziwą szkodę dla naszych organizmów!**


  * (Źródło: Badania American Lung Association i 3M, 2002)
** (Źródło: EPA, 2002)
ZDROWIE POWINNO BYĆ CENIONE JAK SKARB A NIE WYRZUCANE WRAZ Z ODDECHEM!

Przestań oddychać zanieczyszczonym powietrzem

CZY ODDYCHANIE STAŁO SIĘ SZKODLIWE DLA NASZEGO ZDROWIA?

Skąd wiemy czy nasze środowisko wywiera na nas wpływ? Jakie są oznaki, że nasze organizmy są atakowane przez otaczające nas powietrze?
Czy mieliście Państwo kiedykolwiek uporczywe bóle głowy lub podrażnienie nosa i gardła, które nie chciały przejść? Alergiczne reakcje skóry?

Zawroty głowy i zmęczenie, nawet po dobrze przespanej nocy? Te symptomy mogą być łatwo zignorowane lub wytłumaczone. Lekarstwa sprzedawane bez recepty, takie jak aspiryna lub leki na przeziębienie, ukrywają je i maskują, przez co nie szukamy ich prawdziwej przyczyny!

Zacznij oddyczać świeżym powietrzem

 • Uporczywy kaszel,
  podrażnienie spojówek, ból głowy

 • Zmęczenie, zawroty
  głowy, alergiczne
  reakcje skóry
  , osłabienie

 • Ataki astmy, częste
  infekcje górnych dróg
  oddechowychSKĄD WIEMY, ŻE JESTEŚMY ZATRUWANI?

Narażanie się na działanie rozpuszczalników, środków czyszczących, pestycydów i innych lotnych związków organicznych może powodować wszystkie te symptomy, a także powodować bezsenność, epistazę i duszności.

Metale ciężkie w atmosferze, takie jak ołów i opary rtęci, mogą wpływać na układ trawienny i powodować skurcze i drżenie mięśni, osłabienie, zmiany osobowości, utratę słuchu… ta lista ciągnie się dalej!

Zanieczyszczenia biologiczne, takie jak złuszczony naskórek zwierzęcy, pleśnie oraz roztocza mogą również sprzyjać rozprzestrzenianiu się chorób i infekcji. Mogą też być przyczyną ucisku w klatce piersiowej, uporczywego kaszlu i zapalenia błon śluzowych nosa (katar).

Piecyki, ogrzewacze powietrza, piece i kominki mogą również być powodem choroby. Zawroty głowy, bóle głowy, podrażnienie oczu, zwiększona częstotliwość anginy u osób z wieńcową chorobą serca oraz wiele innych wcześniej wspomnianych symptomów może być spowodowanych przez te źródła spalania.